Extremní jízda

Extrémní jízdu začínáš v Tomově domě v Oakwoodu. V baráčku na zdi nalezneš lékárničku, která doplňuje kdykoliv (i opakovaně) zdraví na 100 bodů. Dveře do ložnice jsou save. Kdykoli k nim přijdeš, hra se automaticky uloží (hru takto nelze ukládat při plnění nějakého úkolu). Další dveře vedou na dvorek, kde máš svoji garáž. Právě tady skladuješ své ulovené kousky. A poslední dveře vedou na ulici. Hned když vejdeš na ulici, uvidíš před sebou prvního informátora (mávající postavička), který ti oznámí, že po městě je rozmístěno dalších 19 informátorů, kteří Vám zadají úkoly, po jejichž splnění získáte bombastické fáro. Tyto auta pak lze normálně používat ve volné jízdě. Hra se automaticky ukládá po zadání úkolu a po jeho splnění. Pokud daný úkol nesplníš, nastává konec hry a hra začíná od posledního uloženého savu. Během plnění úkolu nemůžeš začít plnit úkol jiný. Nápovědu nalezneš u majáku na pobřeží. Když k němu přijedeš a klikneš na něj, na chvíli se náhodně zobrazí lokace, kde postává jeden z 19 informátorů. Mise můžeš vybírat náhodně (styl GTA3), což je rozhodně nutné, protože některé úkoly jsou ze začátku hry, a s tvým základním automobilovým vybavením téměř nesplnitelné.


1. ZABIJ SPEEDEHO GONZALESE
Lokace: Oakwood - vpravo od tvého domu
Auto: Flower Power (hippies)
Úkol i řešení: Tvůj úkol je zabít Gonzalese, chlápka, ve spodním prádle, rychlejšího než většina aut a ještě navíc mu hoří nohy. Právě proto, že je rychlejší než auto nesmíte ho nechat utéct. Gonzales se rozběhne teprve potom, až se k němu přiblížíte na určitou vzdálenost. Je více způsobů, jak ho sejmout. Například já jsem to poprvé udělal bouchačkou. Vzal jsem Colt1911, který standardně máte a oddělal jsem ho z dálky. Nebo další možnost je rozjet se přímo proti němu po chodníku a v plné rychlosti ho přejet. Nikdy mě neuhnul. Až ho odděláte vraťte se k chlápkovi, který zadával úkol a máte auto.

2. ZABIJ ODSTŘELOVAČE
Lokace: Downtown - na schodech (u mrakodrapu v parku)
Auto: Manta Prototype
Úkol i řešení: Sestřelit 3 snipery na střechách. První je na střeše domu vlevo od schodů, druhý na střeše domu vpravo os schodů a třetí na střeše domu naproti schodům. Jsou sice špatně vidět, ale je to jednoduchá mise. Odstřelovačka je opřená o bonusový vůz.

3. PŘENÁŠENÍ BEDNY
Lokace: Central Island - na parkovišti hned za Gullianovým mostem
Auto: Hillbilly 5.1 (nádherný oprejskaný taxík)
Úkol i řešení: Jeden z nejjednodušších úkolů. Oběhni dům. Udělej 3 dřepy. Vezmi bednu a jdi za mužem až k tunelu na parkoviště. Polož bednu vedle druhé bedny (buď akčním tlačítkem nebo jako když schováváš zbraň). Pak nasedni do nádherného taxíku a jeď si ho dát do garáže. Snad ješte jednu radu k ,už tak lehkému, úkolu, protože někteří s ním měli problém a psali mi: Bednu musíte položit vedle té druhé. Ne jen tak ledabyle pohodit.

4. PŘEJEĎ PŘES PODMINOVANÝ MOST
Lokace: NewArk - úplně na severu u nemocnice
Auto: Black metal 4WD (obrněný auťák)
Úkol i řešení: Musíte dovézt auto, které stojí před nemocnicí na druhý konec mostu, který začne vybuchovat. Auto vám ještě navíc začne chcípat, když přesáhnete 40mph. A je na to časový limit. Nasedňete do auta zapněte omezovač rychlosti(F5) (jinak vám auto chcípne) a rozjeďte se po mostě. Snažte se držet levé strany mostu a uhánějte! Víc vám k tomu nemůžu říct. Výbuchy jsou totiž pokaždé jinde. Ale mně se to povedlo hned na první pokus.

5. UFO
Lokace: Works Quarter - (střed) v ulici do tvaru T (mapka)
Auto: Mutagen
Úkol i řešení: Musíš sledovat UFOnskou loď, která je sice rychlá, ale vydává pískavé zvuky a na určitých místech zastavuje a čeká až se přiblížíš. Mise je omezena časem, ale jo ho celkem dost (zvlášť, když máš náš návod:)) Talíř nabere na svou loď malého ufounka a pak poletí zpět ke kolejím a zahne na hlavní do leva. Pak se dá hned první doleva (jedete stále po kolejích) a teď opustíte koleje a pojedete směrem doprava a hned vlevo. Tam zahybá do uličky mezi domy. Z uličky pokračovat zpět na ulici. Zahnout doleva, pak doprava (pod dráhou nadzemky) a na konci ulice zase vpravo. Teď poletí po hlavní až do tunelu a po hlavní ulici pořád rovně. Až narazíte na dvouproudou silnici rozdělenou zahrádkami dejte se vlevo a dojeďte až k vodě, ale druhou zatáčku před pobřežím zahněte vpravo. Musíte se dostat až na most (Marschallův východní) a po něm na druhou stranu. Za mostem hned vlevo a podél kolejí směrem nahoru. Snažte se zahnout do uliček k pobřeží, kde UFO stojí a čeká na vás. Až vás UFO uvidí poletí rovně nad kostel. Jeď za ním a pokračujte za kostelem dál do Oakwoodu až ke kruhovému objezdu. Tady to můžete vzít po schodech přímo rovně až na konec ulice. Tam na vás zase čeká. Pak zahne vpravo. Poté z hlavní uhybá doleva do krajiny mimo město. Ještě jedna zatáčka vpravo a až k majáku. Tam dostanete UFOunské auto Mutagen a létající talíř odletí dál do moří..

6. PALIVO (strašná spotřeba)
Lokace: Hoboken - východní konec (Chlápek u červeného kabrioleta)
Auto: Speedee 4WD
Úkol i řešení: Takové auto by asi nikdo nechtěl mít doma. Jeho spotřeba je obrovská a vy ho musíte dovézt na druhý konec celého měst do Works Quarter. Nasedněte a jeďte na hlavní po kolejích směrem na Oakwood a hned za viaduktem zajeďte do benzínky a natankujte (jako když chcete vystoupit, ale vyberete "natankovat"). První úsek cesty je jednoduchý. Na něj je paliva dost. Dál už je to jiná káva. Rozjeďte to, vyhoďte rychlost (zažazení neutrálu). A od teď to dělejte pořád. Když uvidíte, že se budete skoro zastavovat, kousek to rozjeďte a zase neutrál. Zahněte hned první zatáčku za benzinkou doprava pak doleva hned zase vpravo (vemte to po chodníku) až na konec ulice. Tam zase vlevo a rovně přes Gullianův most (tady s kopečke vůbec nepoužívejte plyn a snažte se moc nepřibržďovat ať máte velkou rychlost). Hned za mostem v ulici do tvaru V (druhá odbočka) to švihněte doprava směrem na tunel (nepojedete, ale až k němu). Zahnete vlevo po kolejích a dojedete až do benzínky, kde zase natankujete. Až budete mít plnou, vraťe se kousek zpátky po kolejích, ale zahněte vpravo (souasně s nadzemkou). Tam na konci zase doprava zase doprava na západní Marschallův most (pořád stejný způsob rozjet-neutrál). Přejeďte ho a za mostem první zatáčku vpravo. A na konci zase vpravo. Tady je třetí a poslední benzínka. Natankujte. Odsaď pořád rovně podél pobřeží pořád pořád po hlavní (tady jsem spotřeboval nejméňě benzínu) až se připojíte na koleje. Po nich budete chvíli pokračovat (zahybají vpravo a pka vlevo). Tam se od nich odpojíte dál už to snad víte. Tady už se nedá ztratit. Do konce my zbývalo sice málo paliva, ale ještě bych s tím nějaký kus dojel.

7. CHULIGÁNI
Lokace: Works Quarter - (západ) roh šikmé ulice. Na mapě je blízko písmene W (z nápisu Works Quarter)
Auto: Black Dragon 4WD
Úkol i řešení: Musíš vystřílet gangstery, v uličce. Vběhni do uličky. Popadni Thompson v rohu u zdi. Skrč se. Chvíli počkej a všechny je vystřílej! Stojí na balkónkách a jsou čtyři. Pak pokračuj do další uličky a na dalších dvou balkónkách jsou další dva střelci. Až je dostaneš z uličky vyběhnou tři muži s brokovnicí. To je vše. Jednoduché jako facka, když víte, kde kdo stojí.

8. VYBUCHUJÍCÍ CELESTE
Lokace: Works quarter - (západ) v jedné ze zatáček tramvaje
Auto: Disorder
Úkol i řešení: Musíte dovést na určené místo (garáže Central Island) bílého Mercedesa (Celeste Marque 500), ze kterého vypadávájí vybuchující předměty. Abyste mohli zvládnout tuto misy musíte jet minimálně 40mph (ještě, že v extrémní jízdě nejsou policajti). Protože když pojedete méně, nestačíte úlomku, který vypadne z auta, ujet a vybuchne hned za vámi nebo přímo pod vámi. Dá se říct, že když se vám rozpadne zadní sklo a nejste ještě ani v půlce cesty, tak můžete hru pustit znova, protože pak už auto nad 40mph nezrychlí. Mně se vyplatilo jet od startu dolu a pořád rovně až k prohlubni pod tratí či, co to vlastně je. Potom zahnout doleva. Na konci doprava přes západní Marshallův most. Za ním doleva, pak šikmo přejet tramvajové koleje a prokličkovat až k cíly. Při tom jsem využíval pravidelných intervalů výbuchů, tak, že v mezeře mezi výbuchy jsem si přibrzďoval do zatáček, abych pak na rovince zase mohl nabrat rychlost.

9. ZMĚNĚNÉ VNÍMÁNÍ
Lokace: Hoboken - (střed) na mapě je kousek pod písmenem H z nápisu Hobken.
Auto: Crazy Horse
Úkol i řešení: Dovést sporťáka na určené místo v časovém limitu a po cestě ještě objet pár bodů vyznačených na mapě. Při jízdě se neuvěřitelně natahuje obraz. Objet několik bodů na mapě a do cíle dojet včas. Při deformaci obrazu je totiž těžké trefit zatáčku, zvláště když jedete rychle. Čím víc dupnete na plyn tím víc se obraz natáhne. Bez rychlosti tahle mise ale zvládnout nejde. Jeďte, jak nejrychleji to půjde a pořád používejte radar a hlavně mapu. To, že už byste měli zatočit poznáte ve velké rychlosti jen z mapy. Proto: na mapě sledujte, kde jsou zatáčky a na radaru, jestli proti vám nebo před vámi není jiné auto. Až se dostanete do cíle, získáte jednu z nejrychlejších kár. Jmenuje se Crazy Horse a je plně věrná svému jménu..

10. NEVIDITELNÝ MUŽ
Lokace: New Ark - (střed) na mapě je kousek pod písmenem K z nápisu New Ark.
Auto: Bolt thower
Úkol i řešení: Sledovat neviditelného muže. Jeho trasa: Postavte se tak, aby jste koukali do očí muže, který vám zadal úkol. Neviditelný muž poběží doprava a po chvilce zahne dolvea mezi domy a běží k popelnicím, tam chvíli počká. Pak poběží k silnici zahne vpravo, poběží až na kraj ulice k chodníku na křižovatku a zahne za dům vpravo (zatím ještě nepřeběhl silnici). Tam doběhne až k druhým schůdkům od domu a zase chvíli počká. Poté se rozběhne zpátky ke křižovatce, přeběhne silnici a zase chvíli počká. Dál poběží až na konec chodníku a vleze do telefonní budky(Já, když jsem jel pro tuto misi, jsem tu budku autem rozbořil a neviditelný muž potom neměl kam vlézt a jen se motal okolo). Až vyleze z budky přeběhne křižovatku šikmo vpravo a mezi schůdky domů zase chvíli počká. Pak poběží po chodníku vpravo až pod koleje vlaku. Tam zaběhne doleva mezi domy a počká. Za chvíli se rozběhne a poběží ke schůdkům nadzemky. Přeběhne silnici a po druhých schůdkách vyleze na zastávku na levý konec. Chvíli počká. Rozběhne se zpět dolů na silnici. A poběží dál. Přeběhne křižovatku a u podstavce, který drží nadzemku nad zemí:), si dá další oddech. Zřejmě si to rozmyslí, protože se vrátí na stejnou zastávku, ale tentokrát na pravý konec. Až přijede vlak, on nastoupí. Pojede jen jednu zastávku a vyskočí zase ven (Nenechte se zmást, on totiž čeká do poslední chvíle před tím než vlak začne zavírat dveře). Rozběhne se na chodník, přeběhne silnici, kolem druhých schodů. Na konci bloku zatočí vlevo, zase přeběhne silnici. Pak vběhne do uličky mezi domy. Před druhou zdí lemující trávu se stromy zahne vpravo. Doběhne až k silnici, otočí to vlevo a chvíli poběží. Tady jeho zmatená(zmatečná) cesta končí. Najdete ho natlačeného u zdi ve výřezu domů. Dojděte k němu a máte vyhráno. Pak se rozhlédněte kolem sebe a uvidíte svůj nový vůz. Kvůli tak zmatené cestě si myslím, že je zbytečné dělat mapu. Těžko by se v tom někdo vyznal. Někteří mají ve hře problém s tím, že se občas zastaví vlaky a tramvaje a už se pak nikdy nerozjedou. To je bohužel problém. Bez toho se tato mise zvládnout nedá. Snad vyjde brzo patch.

11. VÝMĚNA FORMULÍ
Lokace: Hoboken - (jihovýchod) u výjezdu směrem do Oak Hill.
Auto: Ceasar 8C Mostro
Úkol i řešení: Vyměnit 3 formule, které stojí na plošinách nákladních aut. Vpravo od muže, uvidíte první formuli (1)a hned se vám spustí čas. Nasedněte do ní. (přes prkně po straně korby) a vyražte přes Marshallův most na úplný sever Central Island k věznici. Tam ,u kanálu, kterým se prolézá do věznice, stojí na korbě další formule(2). Vy zastavte někde poblíž náklaďáku, nasedněte do druhé formulky, sjeďte s ní z korby. Teď si zase přesedňete zpátky do první a vyjeďte s ní na náklaďák (můžete klidně i popředu). Jednoduše řečeno: Prohohoďte je! Pak si vemte druhou a směřujte do Works quarter přes západní Marshallův most. Hned za mostem uhněte vpravo o 180° a jeďte podél pilířů až k vodě. Tam je další formule(3). Udělejte stejný proces jako předtím. Pak už jen uhánět zpátky na start do Hobokenu a třetí formuli umístit zase na korbu(4). Hotovo. Času máte dost, takže do zatáček si přibržďujte, protože všechny tři formule mají tendenci házet do smyku a pak se lehce převrátí.

12. NITROGLYCERINOVÁ JÍZDA
Lokace: Hoboken - (východní část) na malém parkovišti u náklaďáku, kterým naásledně pojedete.
Auto: Masseur
Úkol i řešení: Dojeďte náklaďákem plným nytroglycerynu na určené místo v časovém limitu. Náklaďák nesmíte ani ťuknout. Jedna z nejtěžších misí. Auto nesmíte ani ťuknout, ale otřesy a skoky mu nevadí, proto od startu zahněte vpravo, rozražte kovový plot a seskočte na hlavní silnici. Pokračujte vpravo po kolejích, pod viaduktem, a společně s kolejemi uhněte doleva. Až nakonci ulice se dejte doprava. Přejeďte vyýchodní Marshallův most a hned za ním zase doprava. Na konci ulice doleva. V pravem pruhu dojeďte až nakonec a zahněte vpravo. Dostanete se tak na Západní Marshallův Most. Ten přejeďte. Třetí ulici doleva. Do prohlubně pod viadukt. A dál už se nemůžete ztratit.

13. NEBEZPEČNÁ RYCHLOST
Lokace: Downtown - (jihovýchod) malé parkoviště.
Auto: Masseur taxi
Úkol i řešení: Nasednout do náklaďáku. Během 30 sekund zrychlyt nad 34mph a už nezpomalovat, jinak auto vybouchne. Jedna z nejtěžších misí. Cest, jak se tam dostat je několik. Ale hlavní jsou dvě. Relativně nejkratší cesta je zřejmě, ale nejtěžší, protože jsou ulice úzké a nemůžete si nadjet.. Každému sedne jiná cesta.. Doporučit vám můžu omezovač rychlosti, který používejte tehdy když chcete jet tak, abyste neměli problém s vytočením zatáčky. třeba když jedete 50mph a zapnete omezovač, můžete pořád držet plyn a auto nezrychlí nad tuto hranici a pokud nejedete do kopce tak ani neklesne pod 50mph. Nejkratší cesta: Od startu pojedete náklaďákem na západ přes vyýchodní Marshallův most, Hned za ním doprava a nakonci ulice vlevo. Tady je první obtížnější bod, protože ulice je úzká a nedá se nadjet. Dál pojedete v pravém pruhu až nakonec a tam zahnete doprava. Teď to musíte bezchyby otočit doleva na Západní Marshallův most. To jen nejtěžší úsek jízdy, protože zatáčka je prudká a ještě do kopce. Dál už je cesta celkem bez obtíží.. Delší, ale lehčí: Od startu na sever, uhnout vpravo na kruhový objezd. Ten projeďte doleva. Nakonci ulice zase doleva po viaduktu a prvni zatáčku doprava přes trávu. Na konci této ulice zase vpravo a pak pořád na sever. Úplně poslední zatáčku (těsně před výjezdem na venkov) to otčte vlevo. Projeďte kolem budovy armády, nemocnice, přes most až k China townu. Pořád po hlavní, která se stáčí na jih. Z kopečka dolu po kolejích. Tady použijte omezovač rychlosti, ať se pak dole nedostanete do smyku. Po levé straně budete mít tunel, ale vy zahnete vpravo a pojedete po kolejích kolem Little Italy. Pořád pořád po hlavní. Podjedete západní Marshallův most a na místo setkání s bonusovým vozem se už dostanete lehce. Trik:Já vám teď prozradím trik na který jsem přišel, až při osmém zkaženém pokusu. Jestli si chcete zajezdit bonusvým autem aniž byste misi zvládli, tak si promluvte s chlapem, který zadává úkol a potom ustupte kousek dál od náklaďáku. Za 30sekund vybuchne, ale vy, pokud jste nestál moc blízko, zůstanete naživu. Teď naseďnete do jakéhokoliv auta a dojeďte si podle šipky pro bonusový vůz..Bohužel hra pak nejde uložit.

14. TRYSKOVÁ FORMULE
Lokace: Works Quarter - (jih) v úzké uličce
Auto: Flamer
Úkol i řešení: Formulí, poháněnou tryskovým motorem, objeď v časovém limitu celé město. Tato se mise se na první pokus tváří jako dost těžká, ale později (a hlavně s tímto návodem) poznáte, že to tak není. Nejdříve vám prozradím důležitý poznatek, který nám poslal jeden z čtenářů mafia.bonusweb.cz: I když u formule není troubení slyšet, tak funguje! Toho budete hojně využívat. Celé se to má tak, že řídíte tryskovou formuli a vodítkem vám je dým, který uniká ze silnice. První dým je hned kousek před vámi, rovně a dál už postupujte tak: Jeďte pořád po hlavní podjet pod západním Marshallovým mostem. Na konci zahněte doleva. Objeďte Little Itlay (pořád po hlavní). Po té pojedete směrem jakoby do tunelu, ale před ním zahněte doleva do kopce. Na kopci vpravo po okraji China Townu. Pak přes most. Na konci mostu to vezměte přes trávník směrem doprava. Pak zase pořád po hlavní silnici pod Gullianovým mostem a na konci u obrovského "Jumpu" zahněte vlevo (jinam taky cesta nevede). Pok račujte nahoru do kopce, pod viadukt, kolem benzínky. Pořád po hlavní objeďte celý Hoboken a na konci, až povede silnice do kopce zahněte doleva. Pokračujte přes Gullianův most a pak po dvouproudé silnici rozdělené tramvajovými kolejemi až úplně na jih. Silnice končí na parkovišti. Na něm udělejte otočku skoro o 180° a uvidíte jak poslední dým, tak vaše bonusové auto.

15. SLEDUJ LETADLO
Lokace: Hoboken - (severovýchod) Na rohu hlavní silnice, kde jezdí tramvaj
Auto: Demoniac
Úkol i řešení: Sleduj letadlo. Pokud se od něj vzdálíš na víc než 200metrů, auto exploduje. Co nejrychleji nasedněte do auta a jeďte pořád rovně. Až vyjedete na kopec na "Téčkovou" křižovatku uhněte vlevo. Pokračujte pořád po hlavní přes Gullianův most. Ani z kopce moc nebrzděte. Až kousek před semafory dupněte na brzdu a švihněte to po chodníku, mezi zdí a sloupy, do druhého křídla křižovatky ve tvaru V. Pak zase rovně. Tunelem. A rovně až na konec ulice. Jakmile se začne ulice stáčet k jihu vy jeďte po trávě šikmo vlevo (jihozápadně) pod vlakovou trať a pořád rovně. Tam už na vás čeká bonusové auto. Je to jedna z těžších misí, ale když vychytáte zatáčky a do cesty se vám nebude motat moc aut, tak to hravě zvládnete. Proto pořád trubte a nepouštějte často plyn.. Pokud nedejbože uděláte hodiny, jste ztracen.. Nejkrizovější místo je právě zatáčka do tvaru V na Central Islandu. Na nějaký osmý pokus se mi dokonce stalo, že jsem byl na Gullianově mostě rychlejší než letadlo, ujel jsem mu moc daleko a vybouchnul.

16. SLEPIČÍ NETVOR Z HLUBIN
Lokace: China town - (střed) Na severovýchodním rohu náměstí
Auto: HotRod
Úkol i řešení: Zachránit nebohou pannu před strašlivou slepičí nestvůrou z hlubin, která se nachází na jihovýchodním rohu DownTownu + časový limit. Po zadání úkolu seberte zbraň, která leží pod nohama zadávajícího chlápka. Nasedněte do auta a jeďte, až na jihovýchodní roh DownTownu. Projeďte tunelem na Central Island, prokličkujte až k dolnímu mostu (Východní Marshallův most). Přejeďte ho a pokračujte pořád rovně až nakonec. Tam zahněte dporava na malé parkoviště. Vystupte z auta a běžte směrem na pláž. Tady vám už zřejmě bude zbývat méně než minuta.Vyndejte zbraň a teď se musíte trefit přesně do zámku, kterým je nebohá panna připoutaná. Stačí jedna přesná rána a je osvobozená. Pokud vám to nepůjde z pláže, můžete to ještě zkusit třeba ze skal.

17. TELEFONNÍ BUDKY
Lokace: Little Italy - (středozápad) Roh hlavní ulice, kde jezdí tramvaj
Auto: Luciferion
Úkol i řešení: Typická GTAčková mise. Objeď v časovém limitu všechny zvonící budky. Tato mise by měla prověřit vaší orientaci ve městě.. Jakmile dostanete úkol, hned zvedněte zvonící telefon za vámi. Další budka je na náměstí v China townu, resp. v postraní uličce z náměstí (severovýchodně). Po té rychle pokračujte až do tunelu. Hned za výjezdem z tunelu (u semaforů) se obraťte jakoby jste se chtěli vrátit, ale vemte to na chodník a po trávě, až dojedete k silnici. Tam je další budka. Odtud pořád po stejné silnici podél vody až dolu k přístavu, kde jste měli v normální hře zabít politika na lodi. Tam vystupte na parkovišti a projděte kolem kůlu, který brání průjezdu aut. Kousek mezi baráky a rovnou doleva na balkónek resturace. Tam je další. Zpátky do auta. Teď se, vydejte směrem k nemocnici v New Arku. Nemocnice je úplně na severu města u pravé strany mostu. Telefonní budka je u domečku v parku naproti nemocnici. Zpět do auta a k poslední budce, která ke tentokrát v Oakwoodu. Prokličkujete ulicemi až do Oakwoodu je kruhovému objezdu. Vylezte z auta a běžte po schodech ke kostelu. Po levé straně kostela je "skrčená" vedle náhrobního kamene vaše poslední a zároveň nejmenší telefonní budka. Pak už stačí jen nastoupit do auta a dojet si pro svůj bonusový Luciferion do jihovýchodní části Oakwoodu (k tenisovým kurtům).

18. TAXI
Lokace: New Ark - (západ) u vody, pod nadzemkou
Auto: Flamer
Úkol i řešení: Utop pár taxíků. Na každý máš časový limit. Celkem jednoduchá mise. Nejdříve si vezměte nějakého oranžového Thora a pak teprve sjeďte k pobřeží k panáčkovi, který vám zadá úkol. Nastupte do prvního taxíka a popjeďte sním kousek k vodě. Pak přesedněte do svého Thora a vražte do taxíku, ať se utopí. Mise je celkem lehká. Taxíky utopíte tak, že zastavíte blízko břehu a nějakým jiným autem je popostrčíte. Nebo pokud je cesta z kopce dolů, stačí zařadit neutrál a vystoupit. Auto už samo sjede. Další taxi je na staveništi v Hobokenu. Vyjeďte sráz, zahněte vpravo směrem k mostu. Teď po levé straně mostu (mezi píleřem a domem) projeďte až na hlavní a pořád rovně. Až uvidíte, že se silnice stáčí doleva. Vy odbočte poslední možnou odbočkou vpravo pod trať nadzemky. Kousek za plotem další odbočka šikmo vlevo z kopce mezi domy na staveništi. Tam je další taxi. Ten můžete odvést buď na břeh poblíž místa shození prvního taxíku nebo, pokud máte více času můžete přejet Gullianův most na Central Island a hned na konci mostu za zábradlím to trhněte vlevo. Otočte se o 180° a jeďte po chodníku podél mostu až k břehu, kde je další místo, kam ho můžete shodit. Celé toto prodlužení nebylo zbytečné protože hned za rohem (směrem na jih) je další taxi a vy jste teď získali nadbytek času pro jeho utopení. Tak to udělejte. V pořadí třetí je na Central Island před u radnice. Ukradněte jakékoliv auto a vraťe se zpátky na hlavní (podél mostu) a jeďte po kolejích směrem na jih. Minete dvouproud silnici rozdělenou oplocenými trávníky. Hned další odbočka vpravo. Teď jste mezi dvěma velkými domy (oba jsou obehnané parkem). Taxi je u toho vpravo. Ten odvezte třeba k přístavišti na jihu a shoďte ho tam. Čtvrtý a (před)poslední taxík je ve Work Quarter před vjezdem do velkého přístaviště. (V normální hře jste tam podnikali dvě mise. Jedna z nich byla třeba krádež doutníků). Takže tam dojeďte nejlépe přes západní Marshallův most. (Ale pozor jsou tu zaparkované dva taxiky vedle sebe. Vy si vezměte ten blíže k hlavní silnici. V druhém je totiž bomba.) Teď už stačí jen utopit. Vyjeďte od přístaviště vpravo pořád po hlavní a pod Marshallovým mostem zajeďte do uličky vpravo. Utopit! Poslední taxi už je jen bonusový vůz a s ním už si jeďte kam chcete.

19. BOMBY VE MĚSTĚ
Lokace: Oak Hill - (východ) Nelze přehlédnout
Auto: Bob Mylan
Úkol i řešení: Deaktivovat bomby rozmístěné po celém městě. Na kždou je časový limit a zobrazují se na mapě. Bomby deaktivujete akčním tlačítkem (standardně pravé tlačítko myši). Nebudu se nějk rozepisovat=>Koukněte na mapku. Snad aspoň nějaká rada: Snažte se příliš nenarážet, protože pokud auto zničíte pojede vám buď pomalu nebo vůbec. Lepší auto jen tak na ulici nepotkáte a na přesednutí většinou nemáte čas.

1. První bomba je za chlápkem nahoře na kopci. Pak nasedněte do auta, které vám nabízí chlápek nebo můžete použít nějaké vaše bonusové. Pokud jste sem ale přijeli nějakým "obyčejně kradeným" autem, tak si raději vezměte to nabízené.
2. Na kruhovém objezdu v OakWoodu.
3. U vchodu do kostela na Oakwoodu.
4. U vchodu galerie na Central Island.
5. U vchodu do nádraží na Works Quarter
6. U hasičské stanice na Works Quarter
7. Na schodech v servisu za Salieriho barem v Little Island
8. U armádní budovy v New Ark. Doporučuju jet od Salieriho baru doleva, hned po chvilce jízdy zahnout doleva mezi domy a rovně přes park, kolem tunelu. Po kolejích do kopce na China Town. Na vrcholku kopce vpravo a přes most kolem nemocnice..
9. V Hobokenu, na druhé straně ulice u výjezdu na Oak Hill. Bomba je za domem a tentokrát je velká jako auto.
Shoutbox Registrace

Návštěvnost
TOPlist
Naše ikonka


MAFIA II
Mafia II