Příběh

Hlavní hrdina, Tommy, je taxikář, který je rád, že má v době krize práci. Jeho spokojenost však netrvá dlouho. Čirou náhodou zachrání členy mafiánského gangu před jistou smrtí z rukou jejich konkurence. Do jeho taxíku totiž naskočí dva mafiáni, stíhaní svými nepřáteli, a donutí ho setřást pronásledovatele. A jelikož je Tom opravdu vynikající řidič, podaří se. Když zachránění gangsteři vidí, jaký je řidič, nabídnou mu práci pro svého šéfa, Dona Salieriho. Ale zabijáci Dona Morelliho - úhlavního nepřítele Dona Salieriho - se touží pomstít každému, kdo zkříží jejich plány. To vede k tomu, že Tommy za dramatických okolností o svůj taxík přijde, a ztrácí tak zdroj obživy. Jediný způsob, jak si nyní zachránit život, je přidat se k lidem Dona Salieriho. Vidina fronty na polévku je pro něj nepřijatelná, a tak Tom přijme práci, kterou mu "Rodina" nabídne.

Zpočátku se mu jeho nové místo líbí a být gangsterem docela taky. Dává mu to možnost pomstít se Morelliho mužům, o peníze nikdy nemá nouzi a jediné co musí dělat, je občas někoho naučit dobrým způsobům tak, že buď pohrozí nebo rovnou nařeže. Lidé ve městě ho respektují. Jednoho dne se seznámí s milou dívkou, za nějaký čas se vezmou a mají dítě.

Postupně však začíná vidět také stinnou stránku své práce: vraždy, nebezpečné přestřelky, bláznivé honičky v autech, kdy i ta nejmenší chybička může znamenat smrt. Opravdové zděšení ze své práce však zažije až tehdy, když má zlikvidovat lidi, které osobně zná a které má rád. Dostane totiž rozkaz zabít účetního Rodiny, který spolupracuje s policií, aby ochránil své milované. Dokonce má přikázáno zabít přátele své vlastní ženy. Tom má respekt Rodiny, a nikdo ho tedy nepodezírá, že by snad neplnil své rozkazy do posledního písmene - i když tomu někdy ve skutečnosti tak není. Nic však netrvá věčně.

Příběh ve formě zápisků detektiva Normanna

Dnes mi volal nějaký podivný muž. Říkal něco o mafii, ale příliš jsem mu nerozuměl. Mám se s ním setkat v jednu v restauraci Stage Bottle. Jsem zvědav, co se dozvím. Prý o tom nemám nikomu říkat, ale podle mě to je zas nějakej týpek co se chce zviditelnit. Snad mě dlouho nezdrží, slíbil jsem ženě, že přijdu dřív... Setkal jsem se s mužem. Je urostlé postavy, má tmavé vlasy a vypadá na dost ostřílenýho chlapíka. Začal něco vyprávět. Popravdě vyrazilo mi to dech. Nečekal jsem, že někdo může mít na svědomí tolik porušeni zákona, vražd a násilí. Stále mě něco nutí ho na místě za ty jeho zvěrstva zavřít. Ale dal jsem mu slib. A tvrdil, že mi dá dost materiálů, abych pozatýkal půl Lost Heavenského podsvětí. Nejdřív povídal něco nudného o taxikařine a také o seznámení s vlivným bossem donem Salierim. Tohle je velká ryba. Nevím, zda je to pravda, upřímně, zní to dost fantaskně. Pak prozradil co se stalo před osmi lety v Clarkově Motelu za městem. Tenkrát zemřelo hodně lidí. Pak vyprávěl o zkorumpovaným závodě, to bylo taky dost dávno a prej vyhrál on. Velká blbost! Tenkrát sem si vsadil na jednoho "favorita" z Evropy, ale šmejd nedojel... Docela mě udivuje kolik zná detailů. Pak pokračoval; zmlácení týpků v China Townu, vyvraždění kostela, letiště, hotelu Corleone, parkoviště, přístavu, zastřelení vlivného politika. O všem napíšu zprávu. Lidé budou koukat co dokáže takový obyčejný detektiv. Už vidím ty titulky: NEZNÁMÝ DETEKTIV OČISTIL MĚSTO OD PODSVĚTÍ! Začínám s ním cítit. Zvlášť když stále zjišťuji, co mi z toho plyne. Ale přece se neztotožním s takovým hnusem? Je to sice velice zajímavý chlapík, ale co by tomu řekli moji čtenáři! Dali jsme si pauzu a šel jsem domů. Pokračovat budeme zítra. Sakra, slyším výstřely, co to může bejt? Vezmu si zbraň a podí...

Nalezené zápisky detektiva Normana,
policisty Lostheavenského policejního úřadu.
Byl nalezen mrtvý ve svém domě.
Mnoho ran z brokovnice znetvořilo jeho lebku.
Z vraždy nebyl nikdo obviněn...

zdrojShoutbox Registrace

Návštěvnost
TOPlist
Naše ikonka


MAFIA II
Mafia II